Haber

Küçükçekmece’de AK Parti Belediye Başkanı Adayına Silahlı Saldırı

AK Parti belediye başkan adayı Aziz Yeniay’ın seçim kampanyası sırasında KÜÇÜKÇEKMECE’de silahlı saldırı düzenlendi. Silahlı saldırıda başından ağır yaralanan Ebru Güneş’in tedavisi Küçükçekmece’deki bir hastanede sürüyor.

Güneş’i ziyaret eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Ameliyatını başarılı geçirdi ama kurşun beyne hafif hasar verdiği için ağır bir ameliyat oldu. Doktorlar durumunun buraya geldiği zamana göre çok daha iyi olduğunu söylüyor.”

Küçükçekmece Belediye Başkanı adayı Aziz Yeniay’ın seçim kampanyasını yürüttüğü sırada dün akşam silahlı saldırı gerçekleşti. O sırada sokakta bulunan Ebru Güneş ağır yaralanarak Küçükçekmece’deki özel bir hastaneye kaldırıldı. Güneş’in 6 ay önce evlendiği öğrenildi. Güneş’in sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Çebi, “Ameliyatını başarılı geçirdi ama kurşun beyne hafif hasar verdiği için ağır bir ameliyat oldu. Doktorlar durumunun buraya geldiği zamana göre çok daha iyi olduğunu söylüyor.” Aldığımız bilgiye göre şu anda iyiye gidiyor, 3 günlük bir dönemi var.” “Sedasyon var. Ancak 3 gün sonra durumu hakkında bilgi verecekler” dedi.

“MERM BEYİNE HASAR VERDİ”

Çebi, Güneş’in doktoru ve yakınlarıyla görüştükten sonra basına açıklama yaptı. Çebi, “Başarılı bir ameliyat geçirdi ama ciddi bir ameliyattı çünkü kurşun beyinde hafif hasara yol açmıştı. Doktorlar durumunun buraya geldiği zamana göre çok daha iyi olduğunu söylüyor, aldığımız bilgi şu şekilde; tedavi görüyor” Şimdi daha iyi, 3 günlük sedasyon var ama 3 gün sonra “Durum hakkında bilgi verecekler” dedi. Önder Çebi, “Şu ana kadar yakalanan olmadı. Otobüs durağına giderken silahlı saldırı düzenlendi. Sebebini şu anda ne aile ne de kimse bilmiyor. Olay siyasi bir olaya benzemiyor. Çünkü derneğe uzak ama Aziz Yeniay’ın o an dernekte orada olması biraz farklı.” “O tarafa doğru çekiyor. Olayı 3-4 kişinin yaptığını düşünüyoruz. 2 farklı silahla ateş açıldı” dedi.

hacilarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu